Wydarzenia: Promowanie patriotyzmu w przedszkolu

Przedszkole Samorządowe „Raj Psotników” w Pogorzeli z okazji 100-lecia Odzyskania Przez Polskę Niepodległości podjęło się różnorodnych akcji mających na celu upamiętnienie tej ważnej dla naszego kraju daty.

Pierwszą taką akcją było wzięcie udziału w kampanii pod nazwą „BohaterON” - miała na celu kształtowanie postaw obywatelskich oraz uhonorowanie Powstańców Warszawskich. Od 1 sierpnia do 2 października można było wysyłać kartki z życzeniami na adres wrocławskiej Fundacji Seniora, która później przekazuje kartki dalej, do Powstańców. Dzieci wraz ze swoimi „Ciociami” ułożyły i napisały kilka życzliwych słów, dzięki czemu udało się w pewnym stopniu połączyć pokolenia. To piękny gest, który niewątpliwie sprawi radość na twarzach wielu zasłużonych dla naszej Ojczyzny ludzi. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości przedszkole wzięło również udział w akcji społecznej polegającej na wysyłaniu do bliskich i znajomych bezpłatnych kartek okolicznościowych. Wywieszonych zostało symboliczne sto serduszek na balkonie przedszkola. Udekorowany w barwy narodowe został również hol przedszkola. Wykonano biało-czerwone kotyliony, które później zostaną rozdane wśród dzieci i gości na przygotowanym przez przedszkolaków programie artystycznym, który odbędzie się 9. listopada o godzinie 10:30 w MGOK Pogorzela.

„Raj Psotników” w odpowiedzi na zaproszenie Minister Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej 9. listopada weźmie udział we wspólnym świętowaniu „DNIA DLA NIEPODLEGŁEJ” i odśpiewaniu o godzinie 11:11 hymnu narodowego. Wspólnym śpiewaniem hymnu wszystkie szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą będą biły „Rekord dla Niepodległej”. Wspólnie zaśpiewamy czterozwrotkowy hymn Polski.

Przedszkole chce również serdecznie podziękować panu Mieczysławowi Foltynowicznowi oraz panu Damianowi Płowy, za obdarzenie przedszkola zaufaniem i pożyczenie rodzinnych pamiątek, odznaczeń i dyplomu uznania za czynny udział w akcji zbrojnej w powstaniu wielkopolskim w 1918 i 1919 roku.

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.